Witamina C niejedno ma imię

Czy witamina C ma same zalety?

Witamina C jest sposobem na leczenie. Duże dawki witaminy C zwalczą mocne przeziębienie oraz nowotwory. Lewoskrętny kwas askorbinowy jest bardzo zdrowym składnikiem i warto pamiętać o jego sporej wartości leczniczej. Kwas askorbinowy włącza syntezę hormonów, detoksykację szkodliwych elementów, poprawia przyswajalność żelaza.

Poza tym witamina C wzmacnia układ imunnologiczny, wpływa na poprawię aktywności komórek. Działa także ochronnie przy raku żołądka. Poza tym witamina C sprawia, że wolniejsze są przerzuty komórek rakowych. Witamina C mimo swoich zalet nie jest czarodziejską substancją. Posiada także pewne wady. Witamina C sprawia, że naprawiane są uszkodzenia DNA.

Witamina C zmniejsza liczbę spontanicznych uszkodzeń DNA, jest zatem korzystna w małych dawkach. W dużych dawkach przyczynia się do zwiększenia się ilości uszkodzeń DNA. Warto o tym wiedzieć zanim zacznie się stosować tę witaminę jako czynnik wspomagający. Nie jest to przypuszczenie, lecz pewność.

Witaminie C dokładnie przyjrzeli się naukowcy ze Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Badania są nadal prowadzone, a witamina C jest pod lupą badaczy. Może tak być, że w przyszłości spożywanie witaminy C będzie nieodłączną częścią chemioterapii oraz radioterapii. Nie jest to jednak sytuacja oczywista obecnie. Dzisiaj witamina C jest badana pod kątem suplementacji kuracji nowotworów. W przyszłości może być jednak ważną częścią składową takich kuracji.

To bardzo ważna sprawa dla niejednej osoby cierpiącej na nowotwory różnych organów. Naukowcy na pewno nie spoczną dopóki nie określą dokładnego działania witaminy C w dziedzinie leczenia chorób nowotworowych. Wiadomo, że nowotwory są jedną z podstawowych przyczyn zgonów wielu osób, a znalezienie cudownego leku na raka nadal jest przed nami.